Materiály

 

Na materiálu (nám) záleží, ne že ne! Nechceme na tebe machrovat s ultratechnickými údaji, takže tak nějak tušíme, že si pár věcí budeme muset společně vysvětlit, aby nedošlo k nějakému nedorozumění. Níže tedy najdeš výčet našich materiálů, a co by bylo dobré o nich vědět :) 

 

HDF čili dřevovláknitá deska s vysokou hustotou

HDF deska je nejen hustá, ale také plně přírodní a zdravotně téměř nezávadná. Vyrábí se z vláken na bázi dřeva, jež jsou lisována pod velkým tlakem. A protože je ten tlak opravdu pořádný a dřevo obsahuje lignin, který všechno perfektně spojí dohromady, není třeba žádného umělého lepidla! Deska je silná pouhé 2,5-3 mm, takže se hodí do úplně jakéhokoliv interiéru. 

Výhodou tohoto materiálu je, že je stálý a nepracuje tak intenzivně jako čisté dřevo. Pokud ho nepoliješ vodou nebo nějakou jinou tekutinou, vydrží ti jako nový opravdu dlouho. S vlhkostí se tyto desky příliš nekamarádí a venku (v exteriéru) se jim rozhodně nelíbí!

My HDF desky využíváme hlavně pro výrobu dřevěných obrazů a svatebních dekorací. Najdeš je u nás ve čtyřech dekorech – Bílá, Dub Sonoma, Ořech a černý Eben. Všechny čtyři jsou stejně kvalitní, jde tedy čistě o barvy. A do jejich výběru ti rozhodně kecat nebudeme :)

 

Překližka

Věříme, že pojem překližka už k tvým uším někdy dorazil, ale víš, co to vlastně je? Je to deska, kterou tvoří několik vrstev dřevěné dýhy, jež jsou na sebe lepeny křížem. Jedná se o přírodní materiál, který dobře drží tvar, neláme se, dá se dokonale brousit a vydrží i nějaké to setkání s vodou. Je vhodná do interiéru.

Překližku u nás najdeš vyrobenou z dýhy topolu, buku a břízy. Využíváme ji též k výrobě dřevěných obrazů, fotoalb a bloků, sezónních dekorací, gravírovaných fotografií.. Máš-li tedy doma nábytek v podobné přírodní barvě, jdi do překližky! 

 

Buková spárovka

Buk je masivní dřevo a taková je i spárovka. Je to deska lepená z hranolů bukového dřeva o různé tloušťce - my používáme především 30 mm, takže už asi tušíš, že na naše detailně vyřezávané dřevěné obrazy se úplně nehodí. Perfektní je ale třeba na kuchyňská prkénka. A ty, jak už asi tušíš, právě z tohoto materiálu vyrábíme :) 

Nemusíš se bát, že by se tento materiál časem poničil a pokroutil, jak mají masivní dřeva ve zvyku. Právě díky tomu, že je deska tvořena krátkými napojovanými lamely s pootočenými léty, totiž dřevo tolik nepracuje a drží pohromadě tak, jak bylo vyrobeno. Ať už tedy u nás z bukové spárovky pořídíš cokoliv, nemusíš mít obavy!

vzornikdrevin