Jakost

  1. Masivní dřevo 

Produkty Woodbee jsou vyrobeny z lepeného dřeva – spárovka (dub, buk) ve kvalitě A/B až B/C, 

Šířka lamel 40-200 mm, vlhkost masivního materiálu je 8 % + - 2 %. Lepidlo – D3, tolerance tloušťky materiálů je 3 mm, tolerance délky a šířky je 10 mm.

Dřevo je přírodním materiálem a může obsahovat trhliny, praskliny, kazy, suky, běl, povrch může být mírně nerovný a může obsahovat estetické nedokonalosti, které k přírodnímu materiálu dřeva patří a vyzdvihují jeho originalitu.

Spodní strana desky může obsahovat nedostatky jako jsou: praskliny, suky, estetické vady, kazy. Povrch není broušen do hladka jako horní hrana.

Každý kus nábytku je originál. Produkty se stejným názvem se mohou lišit odstínem barvy a strukturou povrchu materiálu. Barevné rozdíly jsou u rustikálního dřeva zcela normální a nepředstavují tedy vadu materiálu. Každý kus nábytku je právě pro své odlišnosti dokonalým originálem. 

Dřevo může vlivem přímého světla, tepla nebo zvýšené vlhkosti v místnosti pracovat. 

Ačkoliv dodáváme produkty vyrobené z perfektně vysušeného dřeva, dlouhodobým působením vlhkosti mohou stále pracovat, což se může projevit kroucením dřevěných částí nábytku.

 

  1. Povrchová úprava dřeva 

Produkty Woodbee jsou ošetřeny polomatným tvrdým voskovým olejem Osmo ve dvou vrstvách. Produkty jsou ošetřeny minimálně dvěma nátěry tvrdého voskového oleje.

Vlivem působení UV záření a oxidace může dubové dřevo získat sytější barvu.  

Tvrdý voskový olej je bezpečný pro lidi, zvířata a rostliny. Je odolný vůči slinám podle normy EN 71.3. Povrch je mikroporézní a prodyšný, odolný vůči vínu, kávě a ostatním nápojům – nezanechává stopy, odpuzuje nečistoty a vodu, při okamžitém odstranění skvrn z povrchu. Při dlouhodobém působení může zanechat viditelnou stopu.

Olej pronikne do dřeva a vosk tvoří ochranný povrch s otevřenými póry. Vosk může při doručení výrobku ještě zanechat čichovou stopu, která ale po několik dní zmizí. Pachová stopa po vosku není nijak nebezpečná, doporučuje se větrat a tím i urychlit odeznění pachové stopy vosku.

Lze ho jednoduše a částečně renovovat, neodprýskává se, nepraská a neodlupuje se.

Během používání nábytku je třeba se vyvarovat stavění na jeho povrchu mokrých a horkých předmětů, nábytek může v místech zanechat stopy.

Vzhledem k povrchové úpravě, která je mikroporézní se může u přírodního materiálu změnou vlhkosti při dopravě a po jeho vybalení změnit kvalita povrchu (mírně zvednou vlákno, drsnější povrch) v takovém případě je nutné místo přebrousit ve směru vláken brusnou houbou v hrubosti P120.

 

  1. Údržba povrchové úpravy dřeva

Nábytek stačí jednou za čas vyčistit Osmo čistícím prostředkem.

Na dřevěné části nábytku ošetřené oleji OSMO se k údržbě nesmí používat chemické prostředky. Ty mohou způsobit vysušování oleje ve struktuře dřeva. Následkem může být kroucení dřevěných částí nábytku.

Údržba po delší časové době je možná Voskovou údržbou, ta regeneruje předešlý nátěr.

 

  1. Kovová konstrukce – podnože výrobků

Produkty značky Woodbee jsou vyráběny z černé oceli jakosti S 235 

Síla stěny jeklového profilu 2 mm

Tloušťka ploché oceli 3 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 14 mm, 

Tolerance tloušťky materiálů – 1 mm, 

Tolerance šířky a délky – 10 mm,

Tolerance úhlopříčky – 5 mm (úhlopříčku může ovlivnit tah masivního materiálu, tento jev je naprosto přirozený, a to vlivem vlhkosti vzduchu a výkyvy teplot).  

 

  1. Povrchová úprava kovu  

Kovové konstrukce projdou práškovým lakováním (tzv. komaxitováním) to je moderní technologie povrchových úprav kovů. Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí a zaručuje kvalitní konečnou povrchovou úpravu.

Při komaxitování se práškové plasty nanášejí na materiál stříkáním v elektrostatickém poli, kde se částice prášku elektricky nabíjí a přilnou k uzemněnému lakovanému předmětu. Po nanesení práškového plastu následuje vypálení výrobku ve vypalovací peci, kde při teplotě 160 až 220 °C dochází k roztavení, vytvrzení a přilnutí prášku k povrchu výrobku. Povrch je před komaxitováním: odmaštěný a chemicky před upravený, 

Komaxit je v určité mírně míře odolný proti opotřebení, nárazům, neoprýskává a neloupe se. 

 

  1. Montáž produktů

Návod, jak montovat Woodbee nábytek najdete v sekci informace pro zákazniky

Zabezpečení vysokého nábytku:

Převržení nábytku nejlépe zabráníte tak, že ho připevníte ke stěně pomocí dodaných L profilů, které přikotvíte k polici a do zdi šroubů, které jsou dodány v zásilce.

Woodbee apeluje na své zákazníky, aby se podívali na produkty určené k ukotvení a ujistili se, že jsou bezpečně připevněné ke stěně pomocí prvků, které byly součástí balení. Vyhnete se tímto nebezpečí, že by dítě nebo někdo další na sebe těžký nábytek převrhl a tímto se mohl zranit.